Myšlienka vyvinúť nový druh zdravých káv, ktoré by boli jedinečné svojho druhu nielen chuťou, vôňou ale aj ich zdraviu prospešnými účinkami, vznikla v Taliansku Irine Tanine a Giuliovi Micioinimu pri pití bežnej kávy v jednej miestnej talianskej kaviarni. Chceli vytvoriť bezpečný výrobok, ktorý môže pomôcť ľuďom cítiť sa lepšie, byť v dobrej kondícií a podporiť chudnutie.

Prvým z jedinečných zdravých talianskych káv bol produkt menom Fitness Coffee, ktorý bol uvedený na trh v roku 2007, patentovaný ako 100% prírodný produkt bohatý na Antioxidanty. Od vtedy je Fitness káva distribuovaná po celej Európe, Severnej Amerike a Austrálií a stále rozširuje svoje pôsobisko vďaka jej veľa spokojným konzumentom. Zodpovedá vysokej kvalite talianskej kávy aj vďaka praženiu na nemeckých zariadeniach v modernej priemyselnej oblasti Bracciano v Taliansku, ktoré garantujú najmodernejšie homogénne praženie šetrné k životnému prostrediu.

Mnohé štúdie dokazujú jej jedinečnosť, jej zdravé účinky na ľudský organizmus a stále viac sa stáva obľúbenou v dnešnej dobe plnej stresu, vyčerpanosti a úbytku energie.

Následne boli vyvinuté ďaľšie druhy zdravých káv ako sú Fitness Barley, Sensualcaffé, Fitness Tea, Cannabissimo a stále sa vyrábajú ďaľšie, ktoré sú tak veľmi obľúbené u svojich konzumentov.